Get Adobe Flash player

Özgeçmiş


Op Dr Ali Uğur Özalp,
1973 yılında Antalya da doğdu, Antalya Anadolu Lisesini 1991 yılında bitirdikten sonra aynı yıl İ.Ü. İstanbul Tıp fakültesinde eğitimine başladı. 1997 yılında tıp doktoru ünvanını alan Dr A. Uğur Özalp 1997- 2003 tarihleri arasında Türkiye nin en köklü üroloji kliniklerinden birisi olan İ.Ü. Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Üroloji Anabilim dalında uzmanlık eğitimini tamamladı.

İhtisas eğitimi sonrasında Alman hastanesinde görev yapan Dr Özalp burada ESWL  (taşkırma) , endoüroloji (kapalı ürolojik ameliyatlar) ve infertilite konularında ağırlıklı olarak çalışmalar yaptı. Azerbaycan Bakü ili Merkezi Klinika hastanesinde Azerbaycan da ürolojik endoskopik cerrahiyi ilk uygulayan ekipte yer alan Dr Özalp’e Azerbaycan Devleti tarafından Teşekkür Belgesi verildi.

Devlet görevini Trabzon Akçaaabat devlet hastanesinde, vatani vazifesini de Ankara Mevki Asker Hastanesinde tamamlayan Dr  A. Uğur Özalp halen Eurofertil Tüp bebek Merkezinde çalışmalarına devam etmektedir.

İyi derecede İngilizce konuşan Dr Özalp; Türk Tabipleri Birliği, Türk Üroloji Derneği, Ürolojik Cerrahi Derneği, Endoüroloji Derneği, Türk Androloji Derneği, Avrupa Üroloji Birliği (EAU)  gibi pek çok mesleki derneğin üyesidir.