Hakkımda

Özgeçmiş

Op.Dr. Ali Uğur ÖZALP kimdir?

Op. Dr. Ali Uğur Özalp, 1973 yılında Antalya da doğdu, Antalya Anadolu Lisesini 1991 yılında bitirdikten sonra aynı yıl İ.Ü. İstanbul Tıp fakültesinde eğitimine başladı. 1997 yılında tıp doktoru ünvanını alan Op.Dr Ali Uğur Özalp 1997- 2003 tarihleri arasında Türkiye’nin en köklü üroloji kliniklerinden birisi olan İ.Ü. Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Üroloji Anabilim dalında uzmanlık eğitimini tamamladı.

İhtisas eğitimi sonrasında Alman hastanesinde görev yapan Op.Dr Ali Uğur Özalp burada ESWL  (taşkırma) , endoüroloji (kapalı ürolojik ameliyatlar) ve infertilite konularında ağırlıklı olarak çalışmalar yaptı. Azerbaycan Bakü ili Merkezi Klinika hastanesinde Azerbaycan da ürolojik endoskopik cerrahiyi ilk uygulayan ekipte yer alan Op.Dr. Ali Uğur Özalp’e Azerbaycan Devleti tarafından Teşekkür Belgesi verildi.

Devlet görevini Trabzon Akçaaabat devlet hastanesinde, vatani vazifesini de Ankara Mevki Asker Hastanesinde tamamlayan Op.Dr. Ali Uğur Özalp Eurofertil Tüp bebek Merkezinde erkek kısırlığına yönelik çalışmalar yürütmüştür.

İyi derecede İngilizce konuşan Op.Dr. Ali Uğur Özalp; Türk Tabipleri Birliği, Türk Üroloji Derneği, Ürolojik Cerrahi Derneği, Endoüroloji Derneği, Türk Androloji Derneği, Avrupa Üroloji Birliği (EAU)  gibi pek çok mesleki derneğin üyesidir.

0 +
Yıldan Fazla Uzman Deneyim