Penis Büyütme Ameliyatı

Penis büyütme ameliyatı

Penis boyunun kısa olması, erkeklerde stres ve özgüven eksikliğine yol açabilen konular arasında bulunuyor. Çoğu erkek penis boyu normal sınırlarda olmasına rağmen, yanlış algı sebebiyle penisinin küçük olduğu kanısına varıyor. Son yıllarda uygulanmaya başlanan penis plasti ameliyatları ile hem penis büyütme hem de penis kalınlaştırma işlemi yapılabiliyor. Farklı tekniklerle yapılan penis estetiği ameliyatlarından sonra hastanın 4-6 hafta süresince cinsel aktivitelerden uzak kalması gerekiyor.

Normal Bir Penis Büyüklüğü Ne Kadardır?

Henüz erekte olmamış bir penisin boyu 5-8 cm olabilmektedir. Penis ereksiyona geldiğinde boyuna ve enine büyür, hacim artışı ve boyunda da uzama meydana gelir. Ereksiyon halinde normal bir penis ortalama olarak 13-15 cm uzunluğuna erişir. Bu durumda (11-12 cm) altındaki penisler hastanın da talebine göre kısa kabul edilebilmekte ve penis büyütme işlemi için aday olarak kabul edilebilmektedirler. Penis kalınlığı ise kişiden kişiye daha çok farklılık gösterebilmektedir.

Penis boyu uzatma ameliyatı

Bu teknik ile sarkık durumda bulunan penisin uzunluğunun ortalama 2-3 cm kadar büyümesi sağlanır. Ancak bu büyüme ereksiyon halindeki penisin boyutunda bir değişiklik yaratmaz. Bu ameliyatta penisi leğen kemiğine bağlayan tendonlar serbestleştirilerek penis boyunda uzama sağlanır.

Liposuction (Yağ aldırma)

Liposuction yöntemi ile hastanın karın altında(kasık bölgesinde) bulunan yağların alınması ile penisin 2 cm’ye kadar olan kısmının ortaya çıkmasını sağlanır. Bu fazla karın yağına sahip kişiler için uygun olan bir yöntemdir. Karın altında yani kasık bölgesinde bulunan fazla yağ dokusunun alınması içe gömülen ve kapanan penisin daha fazla görünmesine olanak verir. Ancak bu işlemden sonra hastanın kilo almasının ve kasık bölgesinin yağlanmasının penisin tekrar aynı görüntüye bürünmesine neden olacağı unutulmamalıdır.

Penis kalınlaştırma ameliyatı

Bu operasyon ile penisin hem sarkık hem de dik durumdayken kalınlaşmasını sağlamak hedeflenir. Bu ameliyatta liposuction yöntemi ile hastanın vücudunun başka bölgelerinden yağ alınır. Vücuttan alınan yağ, penisin kalınlaştırılması için penise enjekte edilir. Zaman içerisinde yağ dokusu eridikçe kalınlaşma da azalabilmektedir.

Penis eğriliğini düzeltme ameliyatı

Penis eğriliği ameliyatında sünnet kesisinden girilerek penis eğriliğinin karşı tarafında plikasyon ( kıvrılmalar) yapılmaktadır. Böylece penis eğriliğinin yönü düzeltilir. Operasyonun başarılı olup olmadığı ise işlem sırasında suni yolla ereksiyon sağlanarak kontrol edilir. Bu işlemde eğer peniste aşırı eğrilik bulunmuyorsa, penisin boyunda herhangi bir kısalma olmaz. Ancak aşırı penis eğriliğinde ameliyattan sonra hastanın penisinde az bir oranda (1-2cm) kısalma gerçekleşebilir.